خانه / جدیدترین دیزاین منزل / کدام سبک دکوراسیون داخلی برای شما بهتر است؟ • پارسیان هوم

کدام سبک دکوراسیون داخلی برای شما بهتر است؟ • پارسیان هوم

نگاهی به اطراف خودتون بندازید، به طراحی داخلی که انتخاب کرد ید،می دونید چرا این سبک طراحی داخلی را انتخاب کردید؟

وفتی به عنوان طراح دکوراسیون داخلی شروع به طراحی می کنم باصدها پارامتر در فرآیند طراحی مواجه هستم که به همشون باید توجه داشته باشم ، یکی از این پارامتر ها که در قرن معاصر مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته رابطه انسان و محیطه که در واقع عرصه مشترک معماری و علوم رفتاری است.

این پارامترتوصیف کننده شخصیت کارفرمای پروژه یا کسیه که از فضا به عنوان محل سکونت یا محل کار (مغازه ، فروشگاه ،دفتر اداری ، مطب ، مزون ) استفاده می کنه. وجود ما و عوامل درونی منحصر به فرد، همگی نقش مهمی در طراحی دارد. روابط ما و کیفیت منحصر به فرد ما و چشم اندازهای آینده، تفسیرها و رویاهای ما همگی تحت تأثیر هزاران پارامتر می باشد و همگی تحت تأثیر عوامل درونی (مانند شخصیت ما)، هستند.

ما از طریق شخصیتمان، برای دیگران تعریف می شویم ،احساساتمان را بروز می دهیم و با فراز و نشیب زندگی دست و پنجه نرم می کنیم. ما بدون اینکه آگاه باشیم، زندگیمان را با توجه به شخصیت خود، درست می کنیم. در واقع شخصیت یک نیروی محرکه مرموز و پر رمز و راز است، که مردم را به یکدیگر جذب می کند. شخصیت به طور غیرمستقیم بیانگر هر چیزی است. شخصیت بیانگر الگوهای انتخابی ما، رنگ مورد علاقه ما در موقعیت ها و مسائل مختلف، محیط و فضای مناسب و راحت برای ما، می باشد. شخصیت ما در طول زمان شکل می گیرد و قابل تکامل است، اما هرگز به طور کامل تغییر نمی کند. ما خود را در طی تجربیاتی که به دست می آوریم تغییر می دهیم و متحول می سازیم.

طراحی انتخابی شما، نوع طراحی است که شما بسته به علایق و نیاز خود آنرا انتخاب می کنید. شما این طرح را با سلیقه خود انتخاب می کنید. و با آن احساس راحتی دارید. و دیگران با مشاهده نوع طراحی داخلی شما، ویژگی های آنرا به شما نسبت می دهند. حتی اگر طراح آن نباشید.

برای یافتن لحظاتی آرام و بدون دغدغه باید خودتون رو بشناسید و بتونید سبک متناسب با خودتون رو انتخاب کنید.

سبک طراحی های داخلی، در واقع نشان دهنده ویژگی های صاحبان آنها هستند. کیفیت طراحی نشان دهنده سلیقه و ایده های طراح آن می باشد. در واقع طراحی داخلی، پناه گاهی بین محیط ناشناخته و پر هرج و مرج و تکه ای از بهشت می باشد. حتماً شنیده اید که «هیچ جا مثل خانه نمی شود». این احساسی است که صاحب هر ویلا، عمارت، خانه معمولی و حتی یک کلبه کوچک دارد.

تصور کنید در یک اتاق نشیمن نشسته اید که هیچ چیز در آن نیست و هیچ ارتباطی با محیط خارج از ساختمان نیز ندارد، حال چگونه آنرا طراحی می کنید. هر گونه که اتاق نشیمن خود را طراحی کنید، می توانید باقی خانه را نیز، با همان درون مایه طراحی کنید. پس طراحی اتاق نشیمن به نوعی بیانگر کل طراحی آن خانه می باشد.  چرا که ما نیمی از زندگی اجتماعی خود را در اتاق نشیمن تجربه می کنیم. بنابراین سلیقه و حتی زوایای روحی خود و شخصیتمان را می توانیم با طراحی اتاق نشیمن خود نشان دهیم. در ادامه ما به بررسی دو سبک مختلف طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و تفکر و شخصیت ساکنان آن، خواهیم پرداخت.

سبک دکوراسیون داخلی و شخصیت ساکنان آن

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک  pop art

این سبک بسیار جالب است و دارای فضای داخلی بسیار شیک و مدرن، ظریف و برجسته می باشد. استفاده از رنگهای جسورانه، و نامتعارف، نیز تقریباً از الزامات این سبک طراحی است. این سبک دارای درون مایه بسیار غنی است. و تمام عناصر آن دارای جوهره ی منحصر به فردی می باشد. می توان شخصیت طراحان و صاحبان این سبک طراحی را، با توجه به نوع مبلمان انتخابی آنها، قضاوت کرد.

هر یک از عناصر و جزئیات آنها، در واقع به نوعی بخشی از تاریخ زندگی ساکنان آن، می باشد.ساکنان این طرح، ارزش بسیاری برای حریم شخصی خود قائلند و سعی می کنند شخصیت مثبتی داشته باشند. میهمانان ساکنان این سبک، همه عناصر طراحی از جمله مبلمان، حاکی از داستان با ارزشی می باشد. این افراد دارای شخصیت بسیار پیچیده ای هستند و نگرش خاص و متفاوتی نسبت به دنیا دارند. می توان گفت نگرش آنها، در مقایسه با نگرش اکثریت مردم، بسیار متفاوت و متمایز می باشد. می توان ویژگی های طرفداران این سبک طراحی را در پنج عبارت کلی خلاصه کرد: پیچیدگی، مرموز بودن، متفاوت بودن، زیبا بودن، ظرافت طبع داشتن

دنیای مدرن سبک ها رو هم دستخوش تغییر کرده و استفاده کامل از تمامی اجزای یک سبک تبدیل شده به استفاده از اجزای متناسب با زندگی مدرن امروزی. تابلو ، کوسن ، روکش صندلی قهوه خوری یا شید آباژور با طرح ها و رنگ های پاپ آرت پالتی از رنگ های شاد رو به دکوراسیون داخلی شما اضافه می کنه که هر بیننده ای رو تحت تاثیر قرار میده.

انتخاب رنگ پذیرایی

انتخاب رنگ پذیرایی

پذیرایی شیک به سبک متفاوت

پذیرایی شیک به سبک متفاوت

تابلوهای دیواری سبک پاپ آرت

تابلوهای دیواری سبک پاپ آرت

دکوراسیون داخلی شاد با سبک پاپ آرت

دکوراسیون داخلی شاد با سبک پاپ آرت

خانه شیک با تابلوهای دیواری زیبا

خانه شیک با تابلوهای دیواری زیبا

رنگ های شاد در دکور پذیرایی

رنگ های شاد در دکور پذیرایی

ویژگی های ساکنین  دکوراسیون داخلی سبک shabby chic

طراحی داخلی shabby chic، بیشتر از هر چیزی به زیبایی و ظرافت اهمیت می دهد. ساکنان طرفدار این سبک طراحی، انسانهایی شاد، مثبت اندیش و اجتماعی هستند. این افراد انسانهایی خوشبین هستند و تلاش می کنند نگرش های سالم و مثبتی به گروه اجتماعی خود داشته باشند.

در این طراحی، عناصری مانند نور، و طراحی داخلی رنگارنگ، و عناصر شاد، غالب هستند. ساکنین طرفدار این سبک، معمولاً مبلمان نو و جدید نمی خرند.خلاق و مبتکرند و به زندگی خود خیلی اهمیت می دهند. این افراد، دیدگاه هنری دارند و می دانند که چه می خواهند.

برای این افراد، حافظه جمعی بسیار اهمیت دارد.و با دقت به یک مسئله می اندیشند.  به زوایای زیبایی شناختی و کیفیت اهمیت بسیاری می دهد و برای آن بسیار ارزش قائلند. مسلماً، کنترل این سبک بسیار مشکل است. چرا که در این سبک استفاده بیش از حد از رنگ ها و بافت و فضا، کشنده خواهد بود. پنج ویژگی طرفداران سبک عبارتند از کاریزماتیک، بسیار اجتماعی بودن، عاشق طبیعت بودن، هنرمند بودن و پر طراوت بودن است.

پارسیان هوم ، برای تعیین ویژگی های شخصیتی با کادری متشکل از معماران و روانشناسان متخصص در این زمینه همراه شماست.

مبلمان زیبا در سبک رمانتیک

مبلمان زیبا در سبک رمانتیک

اکسسوری های زیبا برای پذیرایی

اکسسوری های زیبا برای پذیرایی

آشپزخانه زیبا با سبک شبی چیک

آشپزخانه زیبا با سبک شبی چیک

دکور اتاق خواب شیک

دکور اتاق خواب شیک

رنگ های شاد در دکور اتاق خواب

رنگ های شاد در دکور اتاق خواب

دکور اتاق خواب عروس

دکور اتاق خواب عروس

شما جزو کدوم دسته اید؟ این دو سبک رو دوست دارید ؟ ویژگی های شخصیتی تون رو می دونید؟

دوست دارید چه سبکی رو معرفی کنیم؟


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

۲۴ مدل کمد دیواری قفسه دار با فضاهای ذخیره سازی نوآورانه و زیبا

مدل کمد دیواری قفسه دار امروزه از کمد دیواری در بخش های مختلف منزل استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *