خانه / جدیدترین دیزاین منزل / راهکارهای جذاب و هوشمندانه برای کنج ها و گوشه های خالی منزل!

راهکارهای جذاب و هوشمندانه برای کنج ها و گوشه های خالی منزل!

گوشه های خالی در کنج ها و یا پخ های موجود در دیوارهای منزل به خصوص در فضاهای کوچک و آپارتمان های امروزی می تواند فضا را محدودتر سازد در صورتیکه با به کارگیری راهکارهایی هوشمندانه در طراحی فضا و انتخاب مبلمان می توان این فضا را کاربردی و سعی در استفاده حداکثری از فضا نمود در ادامه با دکوبوم با مشاهده چندین نمونه از این راه ها همراه باشید….

استفاده از گیاهان آپارتمانی و  ایجاد گلخانه ای کوچک برای کنج و گوشه های نشیمن

هر گوشه خالی منزل می تواند با ترفندهایی تبدیل به محلی دنج و قسمتی مفید و جذاب برای زندگی بهتر تبدیل شود یکی از این راهکارها استفاده از گیاهان برای قسمت های کنج و یا کم ارتفاع و بلا استفاده در دکوراسیون محسوب می شود که علاوه بر وارد کردن طراوت و شادابی به فضا سبب ایجاد احساسی مثبت و پویاتر نمودن فضا می گردد.

 ایجاد گلخانه ای کوچک برای کنج و گوشه های نشیمن

اختصاص قسمتی به عنوان کافه ای کوچک در آشپزخانه

در دکوراسیون هر آشپزخانه و یا نشیمن کنج وگوشه ای وجود دارد که به دلایلی غیر قابل استفاده مانده این می تواند به دلیل قرار گرفتن در کنج و یا زیر پنجره باشد که این قسمت ها را می توانید با اختصاص قسمتی، برای کافه ای کوچک در نظر بگیرید که روزانه برای تماشای منظره ،مطالعه کتاب و یا صرف نوشیدنی و یا اسنکی روزانه از آن استفاده نمایید!

اختصاص قسمتی به عنوان کافه ای کوچک در آشپزخانه

استفاده از قفسه های کتاب

اگر در قسمتی از منزل دیوار ها دچار شکستگی و یا پخی باشند کمی محدودیت ایجاد می کنند و بهترین راهکار استفاده از قفسه های کتاب متناسب با شکل شکستگی دیوار می باشد که علاوه بر استفاده بهینه از فضا  قسمتی دنج برای قرارگیری کتاب ها و گوشه ای دنج برای مطالعه ایجاد خواهد کرد.

استفاده از قفسه های کتاب در کنج

استفاده از قفسه های کتاب در کنج

چیدمان لوازم خانگی مانند قهوه ساز در کنج و گوشه های خالی

برای برخی قسمت ها در دکوراسیون آشپزخانه قسمتی برای قرارگیری برخی لوازم کاربردی وجود ندارد با استفاده هوشمندانه از لبه های پنجره و یا گوشه های دنج می توانید قهوه ساز و انواع شیشه های قهوه خود را در آنجا قرارداده و ایستگاه قهوه ای با گوشه ای دنج به همراه قفسه های کوچک ایجاد نمایید.

چیدمان لوازم خانگی مانند قهوه ساز در کنج و گوشه های خالی

چیدمان لوازم خانگی مانند قهوه ساز در کنج و گوشه های خالی

استفاده از المان های نوستالژیک در گوشه های منزل

چمدان های قدیمی و یا مبلمان قدیمی می توانند ایده خوبی برای گوشه های دنج و برای زنده کردن خاطران و خلوتی دنج و صمیمانه محسوب شود.

استفاده از المان های نوستالژیک در گوشه های منزل

استفاده از رگال های لباس و قسمتی برای ذخیره سازی لباس ها با استفاده از گوشه ها

اگر استودیو آپارتمانی که در آن زندگی می کنید اتاق خواب تفکیک شده ای ندارد و این موضوع محدودیت هایی را برای ذخیره سازی لباس هایتان ایجاد کرده استفاه از رگال های لباس در خط شکست دیوار علاوه بر اشغال فضای کمتر نسبت به کمدها دسترسی به لباس ها را برای شما آسان می نماید.

استفاده از رگال های لباس در گوشه های منزل

استفاده از کمدها و مبلمان سفارشی و طراحی شده برای کنج ها

انتخاب مبلمان برای گوشه های دیوار و یا پخ های دیوار از چالش های فضای کوچک محسوب می شود و به دلیل کمبود فضا لازم است  همه قسمت ها در نظر گرفته و نهایت استفاده از آن شود  به همین دلیل استفاده از کمدهای ذخیره سازی بزرگ و نامتناسب می تواند فضای زیادی را گرفته و تعادل دکوراسیون را برهم ریزد، برند ایکیا یکی از برندهای برتر در زمینه چنین مبلمانی می باشد که فضا را با ظرافت و در هماهنگی کاربردی تر می سازد و گوشه ای دنج و عملکردی ایجاد می کند.

استفاده از کمدها و مبلمان سفارشی و طراحی شده برای کنج ها

ایده های ذخیره سازی فضای کوچک با قفسه بندی گوشه

با استفاده از قفسه بندی های باز در قسمت های مختلف منزل مانند نشیمن، اتاق خواب و یا  دکوراسیون آشپزخانه می توانید وسایل کاربردی را سازماندهی کرده و در حین استفاده از فضاهای غیر کاربردی و بلا استفاده وسایل مورد نیاز را به خوبی سازماندهی کرده و حوزه ای منظم و هماهنگ ایجاد نمایید حتی می توانید در شکست دیوارها از قفسه های ممتد و ادامه دار استفاده کنید که با شکست دیوار هماهنگ چرخیده و تمامی قسمت ها را هوشمندانه قابل استفاده می نماید.

ایده های ذخیره سازی فضای کوچک با قفسه بندی گوشه

ایده های ذخیره سازی فضای کوچک با قفسه بندی گوشه

استفاده از پگ بوردها در کنج ها و گوشه های منزل

با نصب پگ بوردها می توان برای قسمت های غیر قابل دسترس روی دیوارها قسمتی برای آویختن لوازم ضروری چه در آشپزخانه ،نشیمن و یا دفتر کاری خانگی ایجاد کرد مزایای پگ بوردها در فضاهای کوچک بر همگان آشکار گشته و به همین سبب در دکوراسیون بسیار رایج گشته است.

استفاده از پگ بوردها در کنج ها و گوشه های منزل

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

دکوراسیون داخلی کافه کیک و صبحانه

گروه معماران: Hotels Only موقعیت: روسیه دسته بندی: بازسازی مساحت: ۱۳۰ متر مربع سال پروژه:۲۰۱۹ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *