خانه / جدیدترین دیزاین منزل / آشنایی با رنگ های اصلی و کاربرد آن ها در طراحی داخلی!

آشنایی با رنگ های اصلی و کاربرد آن ها در طراحی داخلی!

قرمز، زرد و آبی رنگ  های اصلی هستند.  این سه رنگ به این دلیل جزء رنگ های اصلی محسوب می شوند که از ترکیب رنگ های دیگر حاصل نمی شوند در واقع دیگر رنگ ها از ترکیب این رنگ ها با هم حاصل می شوند که اگر با رنگ سفید یا مشکی ترکیب شوند سایه های روشن تر یا تیره تر ایجاد می کنند.

طبق مبانی رنگ ها، چرخه یا دایره رنگ به رنگ های گرم و سرد تقسیم شده است دو رنگ اصلی قرمز و زرد جز رنگ های گرم هستند اما رنگ آبی از رنگ های سرد محسوب می شود .

از ترکیب دو رنگ اصلی زرد و آبی ، رنگ سبز  ایجاد می شود همینطور از ترکیب زرد و قرمز ،نارنجی و از ترکیب قرمز و آبی، بنفش ایجاد می شود در واقع از کنار هم قرار گرفتن این ترکیب ها دایره رنگ  ساخته می شود که در دایره رنگ بسته به نزدیکی به رنگ اصلی و میزان ترکیب هر کدام از رنگ ها طیف متفاوتی ساخته می شود.

رنگ های اصلی در طراحی داخلی

رنگ های اصلی – آبی، قرمز و زرد – پایه ی همه رنگ های دیگر  هستند که با افزودن سیاه و سفید دارای تناژ و ارزش های متفاوتی می شوند. اما رنگ های اصلی در طراحی داخلی کمتر از دیگر رنگ ها رایج هستند و ترجیحا با رنگ های دیگر به صورت ترکیبی و یا در طیف های پر رنگ تر یا کم رنگ تر بیشتر استفاده می شوند.

رنگ های اصلی به فضا تمی مدرن می بخشند و تاثیر عمده ای بر دکوراسیون دارند به ویژه هنگامی که با هم استفاده می شوند فضایی روشن تر، ساده و و مدرن ایجاد کرده که برای تاثیرگذاری بیشتر می تواند با اشکال هندسی تلفیق شوند.

در طراحی و دکوراسیون داخلی به سبک مدرن رنگ های اصلی با سفید و خاکستری روشن می شوند. اما در سبک های دیگر، می توان با رنگ های پررنگ تر به کار برد و یا از فرشهای با الگوهای درشت و واضح بهره برد.

نحوه استفاده از رنگ های اولیه در طراحی

فقط یک یا دو رنگ روشن را در یک زمان استفاده کنید. هنگام استفاده از قرمز، زرد و آبی در کنار هم، یک یا دو رنگ را در نوع خالص و بدون ترکیب حفظ کنید و با انتخاب رنگی که کمی بیشتر سیاه یا سفید است یا کمی  با رنگ های  سمت راست یا چپ چرخ رنگی متمایل است، رنگ سوم را خنثی تر نمایید.

با استفاده از رنگ های جایگزین و بافت در فضا، تعادل بصری را افزایش دهید .

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

دکوراسیون داخلی کافه کیک و صبحانه

گروه معماران: Hotels Only موقعیت: روسیه دسته بندی: بازسازی مساحت: ۱۳۰ متر مربع سال پروژه:۲۰۱۹ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *